Вітання від Аліни Охримович з Острави!

Настав час поділитися своїм досвідом перебування в Остравському технічному університеті та, незважаючи на свій другий приїзд – новими враженнями.

В даний час я проходжу навчання в Остравському технічному університеті за програмою Erasmus +, Key Action 1 - Mobility for learners and staff - Higher Education Student and Staff Mobility. Дякую своїй улюбленій кафедрі економіки підприємств, бізнес адміністрування та регіонального розвитку за надану можливість, а також Пановій Олені Дмитрівні, старшому викладачу кафедри і Ленці Хечковій, координатору даної програми в Міжнародному офісі Остравського технічного університету – за організаційну підтримку.

Хочу відразу поділитися корисною інформацією. В Україні я придбала картку «Vodafone» - цей мобільний оператор працює майже в усіх країнах Європи, а тепер і в Україні. Підключивши роумінг, за 120 гривень на місяць я дзвоню безкоштовно і безлімітно на Водафон до будь-якої країни та маю 30 (50 або 90 хвилин в залежності від тарифу) на інші номери.

Ми дісталися до Острави прямим автобусом з Харкова, але незручним є те, що до Острави він прибуває близько 3 години ночі та зупиняється за містом. Ми безмежно вдячні Давіду Славаті, викладачу Остравського технічного університету, який люб'язно погодився зустріти нас в цю пізню годину і відвезти на машині прямо в гуртожиток.

У мене не було часу адаптуватись, та й адаптація мені не була потрібна, бо я вже знаю усю систему. Перший тиждень був суто організаційний, а також екскурсійний: я показувала та пояснювала усе Карині Турчиній - студентці нашої кафедри, яка приїхала до Острави за програмою в перший раз.

Не встигли ми відпочити після організаційних днів, як почались різні цікаві заходи окрім навчання.

Наприкінці лютого відбувся бал економічного факультету, але потрапити на цей захід було не так просто, бо кількість місць була обмежена. Але завдяки «старим» знайомствам квітки я купила ще у грудні, перебуваючи в Україні ;).

Бал відвідали також викладачі, декан і новий декан факультету (незадовго до цього відбулися вибори нового декана економічного факультету).

Бал проходив в шикарному готелі із цікавою розважальною програмою.

Своє навчання в Остравському технічному університеті я можу описати трьома словами: практика, дискусії і виступи.

Під практикою я маю на увазі складання бізнес-планів, дослідження і підготовка проектів. Теорія в структурі курсу займає 15-20%, при чому теорія подається не у вигляді сухого тексту, а з прикладами, картинками, відео або навіть виступами самих студентів, але не у вигляді реферату, а презентації ідеї або проекту.

Дискусії народжуються самі собою, викладачі дуже відкриті і постійно підбурюють на обговорення і навіть суперечки ;).

Звичайно, після кожної презентації у студентів багато запитань, тому що вони є представниками різних країн.

За більшістю дисциплін іспитом є представлення свого проекту або дослідницької роботи. Також іспитом може бути і усне обговорення з викладачем пройденого матеріалу, і письмовий тест, і відкриті питання. Головним є те, що за кожною дисципліною обов'язковим є проект: комплексний, якщо він є іспитом, або 1-2 невеликих, якщо іспит проводиться в іншому форматі.

Не перестаю захоплюватися роботою студентського клубу! Хоча у весняному семестрі завжди у 2 рази менше людей, ніж в осінньому, клуб все одно організовує поїздки і різні заходи.

Основним заходом, що проходить щосереди, є презентація країни, з якої приїхали студенти. Цей захід включає презентацію, ігри і шведський стіл з традиційною їжею. А також – фінальне фото :).

Ми також з іншими студентами з України презентували свою країну.

Нажаль, цього разу подорожувати Чехією мені не вдається, тому що дуже багато навчаюсь в останньому семестрі: написання диплому та підготовка до державних іспитів. У вільний час я продовжую досліджувати Остраву.

Мені дуже подобається, що викладачі економічного факультету Остравського технічного університету абсолютно не проти працювати над спільними роботами і охоче надають необхідну інформацію. Таким чином, я маю унікальну можливість написати диплом під спільним керівництвом, чим я зараз із задоволенням займаюсь.

Сейчас 203 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте