Вітання від Аліни Охримович з Острави!

25 1  

Настав час поділитися своїм досвідом перебування в Остравському технічному університеті та, незважаючи на свій другий приїзд – новими враженнями.

В даний час я проходжу навчання в Остравському технічному університеті за програмою Erasmus +, Key Action 1 - Mobility for learners and staff - Higher Education Student and Staff Mobility. Дякую своїй улюбленій кафедрі економіки підприємств, бізнес адміністрування та регіонального розвитку за надану можливість, а також Пановій Олені Дмитрівні, старшому викладачу кафедри і Ленці Хечковій, координатору даної програми в Міжнародному офісі Остравського технічного університету – за організаційну підтримку.

Хочу відразу поділитися корисною інформацією. В Україні я придбала картку «Vodafone» - цей мобільний оператор працює майже в усіх країнах Європи, а тепер і в Україні. Підключивши роумінг, за 120 гривень на місяць я дзвоню безкоштовно і безлімітно на Водафон до будь-якої країни та маю 30 (50 або 90 хвилин в залежності від тарифу) на інші номери.

25 2  

Ми дісталися до Острави прямим автобусом з Харкова, але незручним є те, що до Острави він прибуває близько 3 години ночі та зупиняється за містом. Ми безмежно вдячні Давіду Славаті, викладачу Остравського технічного університету, який люб'язно погодився зустріти нас в цю пізню годину і відвезти на машині прямо в гуртожиток.

У мене не було часу адаптуватись, та й адаптація мені не була потрібна, бо я вже знаю усю систему. Перший тиждень був суто організаційний, а також екскурсійний: я показувала та пояснювала усе Карині Турчиній - студентці нашої кафедри, яка приїхала до Острави за програмою в перший раз.

Не встигли ми відпочити після організаційних днів, як почались різні цікаві заходи окрім навчання.

 

25 3  

Наприкінці лютого відбувся бал економічного факультету, але потрапити на цей захід було не так просто, бо кількість місць була обмежена. Але завдяки «старим» знайомствам квітки я купила ще у грудні, перебуваючи в Україні ;).

Бал відвідали також викладачі, декан і новий декан факультету (незадовго до цього відбулися вибори нового декана економічного факультету).

Бал проходив в шикарному готелі із цікавою розважальною програмою.

Своє навчання в Остравському технічному університеті я можу описати трьома словами: практика, дискусії і виступи.

Під практикою я маю на увазі складання бізнес-планів, дослідження і підготовка проектів. Теорія в структурі курсу займає 15-20%, при чому теорія подається не у вигляді сухого тексту, а з прикладами, картинками, відео або навіть виступами самих студентів, але не у вигляді реферату, а презентації ідеї або проекту.

Дискусії народжуються самі собою, викладачі дуже відкриті і постійно підбурюють на обговорення і навіть суперечки ;).

 

Звичайно, після кожної презентації у студентів багато запитань, тому що вони є представниками різних країн.

За більшістю дисциплін іспитом є представлення свого проекту або дослідницької роботи. Також іспитом може бути і усне обговорення з викладачем пройденого матеріалу, і письмовий тест, і відкриті питання. Головним є те, що за кожною дисципліною обов'язковим є проект: комплексний, якщо він є іспитом, або 1-2 невеликих, якщо іспит проводиться в іншому форматі.

Не перестаю захоплюватися роботою студентського клубу! Хоча у весняному семестрі завжди у 2 рази менше людей, ніж в осінньому, клуб все одно організовує поїздки і різні заходи.

Основним заходом, що проходить щосереди, є презентація країни, з якої приїхали студенти. Цей захід включає презентацію, ігри і шведський стіл з традиційною їжею. А також – фінальне фото :).

  25 4

25 5

Ми також з іншими студентами з України презентували свою країну.

25 6

25 7

25 8

 Нажаль, цього разу подорожувати Чехією мені не вдається, тому що дуже багато навчаюсь в останньому семестрі: написання диплому та підготовка до державних іспитів. У вільний час я продовжую досліджувати Остраву.

25 9

Мені дуже подобається, що викладачі економічного факультету Остравського технічного університету абсолютно не проти працювати над спільними роботами і охоче надають необхідну інформацію. Таким чином, я маю унікальну можливість написати диплом під спільним керівництвом, чим я зараз із задоволенням займаюсь.

 

 

 


КОНСУЛЬТАЦИИ Точечный рисунок

We have 482 guests and no members online

Подвійний диплом європейського зразка

Duplom

Презентация каф

Дистанційне навчання

дистан

Студентська бізнес-асоціація

СБА