Планове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року

 

01 липня 2020 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова відбулося планове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.

Групу з розробки Стратегії розвитку міста очолює Харківський міський голова Геннадій Кернес. За його словами, серед основних напрямків подальшого розвитку міста – підвищення рівня комфорту для життя його мешканців.

1 1

«Харків майбутнього – це мегаполіс, де створені комфортні та привабливі умови для життя. Тому ми будемо працювати над розробкою програм енергозбереження, над новими міськими транспортними маршрутами, продовжимо заміну старих мереж тепло- і водопостачання на нові, реконструкцією старого та аварійного житлового фонду. Успішний Харків – комфортне місто!» – зазначив Геннадій Кернес.

Засідання відкрив ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, член виконавчого комітету Харківської міської ради, д-р наук держ. упр., професор Бабаєв Володимир Миколайович.

З привітальним словом виступили заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Водовозов Євген Наумович, начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Грецька-Миргородська Вікторія Вікторівна.

Перше обговорення «Kharkiv STARTegy 2030», яке пройшло у вигляді круглого столу, присвятили сферам житлово-комунального господарства, інженерної інфраструктури та транспорту. У ньому взяли участь заступник міського голови з питань інфраструктури міста Євген Водовозов, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко та представники департаментів міської ради.

2

Також до роботи круглого столу приєдналися представники вищих навчальних закладів, бізнес-середовища міста, громадських організацій, наукових співтовариств і ініціативні харків'яни, які взяли участь в аналізі сильних і слабких сторін сфер ЖКГ, інженерної інфраструктури та транспорту міста.

Як зазначив віце-мер Андрій Руденко, основою стратегічного плану має стати створення таких комфортних умов життя в Харкові, щоб молодь залишалася після навчання в місті і прагнула розвивати його.

За словами Євгена Водовозова, серед пріоритетних цілей Стратегії – відновлення інфраструктури міста з урахуванням інноваційних рішень. «Це однозначно стратегічні зміни в стані транспорту, який морально застарів. Наприклад, на магістральних маршрутах ми хочемо залишити такий транспорт, який буде зберігати екологію, буде зручним і економічно вигідним для жителів міста. Заради них ми це все і робимо», – додав віце-мер.

Директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан визначив основні проблеми галузі, серед яких – недосконалість законодавчої нормативної бази та державного фінансування оновлення автопарку і перевезення пільговиків. За його словами, поточні питання в транспортній сфері місто вирішує відповідно до Генерального плану міста Харкова, а в числі перспективних завдань – подальше розширення лінії метрополітену з метою розвантаження наземного транспорту, впровадження автоматичної системи управління рухомим складом, оновлення громадського транспорту. Голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Дмитро Давідьянц запропонував розробити систему гнучкої тарифікації вартості проїзду в громадському транспорті.

Завкафедрою підприємництва та бізнес-адміністрування, директор Центру регіонального розвитку Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова д.е.н., професор Олена Димченко в своєму виступі зазначила, що важливо використовувати світовий досвід і сучасні тренди розвитку галузі ЖКГ у вирішенні актуальних для Харкова питань: ефективна утилізація відходів, енергозбереження, поновлювані джерела енергії.

3

Також відбулася презентація Енерго-інноваційного хабу ХНУГХ, який у своїй діяльності акцентує увагу на енергозбереженні, екологічній складовій та підготовці кадрів. Активну участь у обговоренні прийняла проректор з наукової роботи, д.т.н., технічних наук, професор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова Сухонос Марія Костянтинівна.

Директор Комунального закладу «Муніципальний стартап-центр» Ольга Гольдина зазначила, що напрацювання круглих столів можна буде взяти за основу при створенні стартапів, покликаних поліпшити місто. За її словами, «STARTegy 2030» – це інноваційний старт для підприємців. З досвіду іноземних партнерів планується впровадження механізмів, коли місто є замовником для стартапів.

4

Як відзначили учасники круглого столу, серед сфер діяльності, які могли б скласти основу подальшого розвитку Харкова, визначилися IT-технології та розробка програмного забезпечення, освіту, будівництво та креативні індустрії. До завдань, що вимагають першочергового рішення, були віднесені реалізація великих проектів промисловості та підтримка підприємництва. Під час обговорення образу міста Харкова виділилися такі характеристики: «Місто, безпечне для жителів», «Комфортне місто з високою якістю життя», «Місто, відкрите для бізнесу».

Заступник директора департаменту – начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, то «Kharkiv STARTegy 2030» – це старт нового етапу в розвитку міста. Вона запросила приєднатися до обговорення Стратегії експертів і небайдужих харків'ян.


КОНСУЛЬТАЦИИ Точечный рисунок

Обласний конкурс наукових робіт "Розвиток сучасного підприємництва"

Конкурс наукових робіт 22 04

We have 1088 guests and no members online

Подвійний диплом європейського зразка

Duplom

Презентация каф

Дистанційне навчання

дистан

Студентська бізнес-асоціація

СБА