Обмін досвідом з Кариною Смаглій, студенткою кафедри Економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку

Багато замислюються про навчання за кордоном, однак, не всі вірять у реальну можливість отримання в Україні європейського рівня знань і залишають всі спроби. Я хочу своїм прикладом показати, що це всього лише міф і переконати молодих людей, незважаючи на труднощі, йти до своїх цілей.
   Зараз я студентка четвертого курсу факультету економіки. За час навчання в університеті я їздила на стажування за програмами обміну студентами Erasmus Mundus INFINITY Project і UniCredit&Universities Fascolo Foudation. Я провела три семестри в Технічному університеті Острави в Чехії.
   Завдяки нашій кафедрі Економіки підприємства, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку і центру Міжнародної діяльності та освіти нашого університету я отримала можливість спробувати себе в якості учасника міжнародної програми обміну студентами. Процес подачі заявки був довгим і складним, що вимагає величезного терпіння, наполегливості і звичайно ж знань. Проте це того варто, так як, якщо вдасться отримати гранд на навчання, у вас кардинально зміниться життя в плані отримання освіти, розширення кругозору, примноження кола друзів і наявності можливості подорожі. Після завершення навчання з'явиться перспектива працевлаштування у солідні компанії.
   Перебуваючи в Чехії на навчанні мені знадобилися знання отриманий в рідному університеті в Харкові, особливо це стосувалося англійської мови, так як він був необхідний не тільки для навчання, але і для простого спілкування з людьми.
   Хочеться відзначити, що ці три семестри в Остраві дали мені багато позитивних вражень, емоцій і спогадів, а також корисні знання і безцінний досвід. Освітній процес навчив креативно мислити, вміти аргументовано відстоювати свою думку, знаходити спільну мову з людьми зі всього світу, працювати в команді. Вільний час ми з іншими студентами проводили подорожуючи, знайомлячи один одного зі своєю культурою, вивчаючи мови, і просто розважаючись.
   У завершенні хочеться порадити всім цілеспрямованим молодим людям – не пасувати перед труднощами і йти до своєї мрії, а також привітати всіх закоханих з Днем Святого Валентина.