Навчити викладача: YEP провів конференцію з підприємницької освіти Startup Campus

14-15 травня 2021 року 150 викладачів університетів з України та Молдови долучилися до щорічної конференції Startup Campus від YEP, що присвячена підприємницькій освіті. Вона є частиною ініціативи “Підприємницький університет”, яку минулої осені запустив YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес, Міністерством освіти і науки та Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Cisco, OKKO, Genesis. Конференція, як і ініціатива загалом, покликана розвинути компетенції викладачів та підтримати університетські стартапи. 

До даного заходу долучилися і співробітники Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – завідуюча кафедрою Підприємництва та бізнес-адміністрування д.е.н., професор Димченко О.В. та старший викладач Дріль Н.В.    

изображение viber 2021 05 19 09 27 05 изображение viber 2021 05 19 09 27 06
 

Темою заходу стала валідація ідеї, оскільки цей етап є найскладнішим у роботі над стартапом. Перший день відзначився виступами естонських спікерів Марет Ахонен та Тааві Тамма з Тартуського університету, представників української екосистеми стартапів Андрія Заікіна (YEP), Ігоря Маркевича (USF), Дениса Зернишкіна (Gravitec.net), Андрія Мануйлова (IOON), та підприємця з Каліфорнії Жені Розинського.

1  2

“Червоні нитки” першого дня:

  • Ідея нічого не варта. Варті її реалізація та реалізатори. Одна й та сама ідея може виникнути одночасно в кількох людей, але виграє той, хто розвивається та оновлюється швидше. 
  • Не варто боятися крадіжки ідеї. Можна скопіювати готовий продукт, але реалізація однакової ідеї у різних людей також буде різною.
  • Можеш продати “мокап” — можеш продати продукт. Основна причина провалу стартапів на ранній стадії — непотрібність ринку. Тому замість витрачання часу та грошей на розробку прототипу можна почати з простого макета, який покаже роботу продукту. Якщо цей макет буде потрібним та зручним у користуванні — буде потрібним і кінцевий продукт.
  • Валідувати людей, не ідеї. Ідея одноразова, а команди з правильним мисленням будуть наполегливо шукати своє, аж поки не знайдуть

3  4

Другий день був доступний лише для викладачів ініціативи “Підприємницький університет”. Воркшопи та лекції провели ментори хакатон-табору Garage48 Жоао Рей та Майрі Тіідо, CTO стартапу Holy Water (Genesis) Анатолій Касьянов та експерт з побудови бізнес-моделей Тааві Тамм.

На Startup Campus розпочалося партнерство YEP з Генеральним консульством України в Сан-Франциско. Відтепер інкубатор ближчий до досвіду каліфорнійських університетів та духу стартапів Кремнієвої Долини, а інтернаціональна спільнота, що розвиває підприємницьку освіту в Україні, продовжує зростати.

Долучитися до мережі ініціативи “Підприємницький університет” та підсилити університетське стартап-середовище можна за посиланням: http://www.yepworld.org/ua/uni/ 

Startup Campus реалізовано YEP в партнерстві з Тартуським університетом, Garage48, Cisco, OKKO, Genesis за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско та Міністерства закордонних справ Естонії. 

 


Ми у соціальних мережах

 Фейсбук    Інстаграм

На сайті 217 гостей та 0 користувачів

ПБА Графік консультацій викладачів

ПБА графік прийняття академічних заборгованостей

ПБА BEKETOV BUSINESS INCUBATOR

ПБА школі розвитку StartUp Business International Economics Beketov School

ПБА обласний конкрс наукових робіт

ПБА створення електронних кабінетів

ПБА презентація кафедри